Praktické informace

 

Ubytování

 

Děti jsou ubytovány ve čtyřlůžkových chatkách nebo hlavní budově. Jelikož jsme si velmi dobře vědomi, že děti ubytování v chatkách vyžadují především, snažíme se o umístění primárně do chatek nebo dle jejich přání.V chatkách jsou ubytování také oddílový a hlavní vedoucí aktuálního turnusu, tak aby to k dětem a děti k nim měly co nejblíže a  probíhala kontrola dětí v každou denní i noční hodinu. Každé dítě má pro svůj pobyt čistě  nachystané a povlečené lůžkoviny / prostěradlo, polštář a přikrývka/.V případě požadavku o přidělení přikrývky pro alergiky je nutné na toto upozornit provozovatele tábora před začátkem turnusu - nejlépe vyznačením do kolonky  "poznámka"  v přihlášce. Při ubytování se snažíme vyjít vstříc požadavkům rodičů i dětí, respektujeme jejich přání na bydlení s kamarády.Děti mají k dispozici čisté sprchy a sociální zařízení, na jehož čistotu dbá pomocný personál. Součástí správní budovy je herna, ošetřovna, izolace s vlastním WC, pokoj zdravotníka.

Stravování

V samostatné budově se nachází vybavená kuchyně a jídelna s nádobím. Vydatná strava je připravována profesionálními kuchaři 5x denně : plná penze se svačinami a druhou večeří, ovocem, zeleninou. Vše v  čerstvé podobě poctivé domácí kuchyně. Pitný režim je zajištěn v průběhu celého dne. V případě celodenního výletu je připraven balíček v hodnotě oběda.

NOVINKA léta 2016 ve stravování pro naše táborníky  -  " PEST "  SNÍDANĚ

I u nás v táboře Radost se snažíme jít s dobou a proto jsme pro letošní rok zavedli novinku v jednom z nejdůležitějších jídel dne a to ve snídani. Tu jsme obohatili o výběr z několika snídaňových dobrot, najednou a každý den, které se v pravidelném cyklu obměňují a doplňují. Součástí každé snídaně je samozřejmě teplý ranní nápoj. Děti se mohou těšit na výběr krájeného čerstvého ovoce, nabídku cereálií, mléčné výrobky a pomazánky aj. a to vždy v takovém složení a výběru, aby si skutečně vybral každý a nabral potřebnou energii pro dopolední táborový program.

Obědy a večeře jsou díky našemu personálu a domácí kuchyni oblíbenými částmi dne a to zejména díky vlastní výrobě čerstvých salátů, ovocných kompotů, domácích knedlíků, omáček a dalších dobrot :) 

Doprava

Individuální

nástup - přímo v areálu LDT Radost od 13:15 do 14:00. dne zahájení turnusu (prosíme dodržte čas a nedovážejte děti dříve - uklízí se ubytovací prostory po předchozích dětech). odvoz - dětí od 9:45 do 10:30 v den ukončení turnusu (žádáme dodržet stanovený čas).

Žádáme rodiče o respektování těchto časů nástupů a odjezdů. Do areálu tábora přivážíme také hromadně děti svozovým autobusem a to v takovém časovém naplánování, aby mohlo dojít k bezproblému a hladkému odbavení přijíždějích / odjíždějících děti autobusem a dopravce měl dostatečné manévrovací prostory k příjezdu a odjezdu autobusu.

Individuální  - mimořádné požadavky na dřívější příjezd/ odjezd dětí řešíme s každým rodičem individuálně a to kdykoliv na tel.čísle +420 602 218 623.

Organizovaná, hromadná

Autobusem z Ostravy (cena tam i zpět 300 Kč/ dítě, jednosměrná cesta je 160 Kč/ dítě k ceně poukazu, nutno vyznačit do přihlášky) Odjezd je v den nástupu v 11:15 z parkoviště před DK Vítkovic v Ostravě - Mar. Horách na ulici 28.října, anebo v 11:30 u jížní strany podchodů prosklenné  budovy nádraží žel. stanice Ostrava - Svinov - stanoviště parkoviště dálkových a zájezdových autobusů. Děti přebírá pracovník LDT. Cesta zpět: V 10:30  u jížní strany podchodů prosklenné  budovy nádraží žel. stanice Ostrava - Svinov - stanoviště parkoviště dálkových a zájezdových autobusů a v 10:50 před DK Vítkovic v Ostravě - Mariánských Horách. V den ukončení tábora předává náš pracovník svěřené děti rodičům.

Informace o odjezdech a příjezdech dětí zasíláme nejpozději jeden den před začátkem / koncem daného turnusu také formou sms zprávy a možností volby nástupu/ výstupu dítěte v Ostravě. 

Upozorňujeme, že časy jsou orientační a mohou se lišit dle aktuální dopravní situace. O všem mimořádném i během cesty informuje zasíláním smsky na čísla, která jste uvedli v přihlášce.

Autobusem z Opavy (cena tam i zpět 100 Kč/ dítě, jednosměrná cesta 60 Kč/ dítě k ceně poukazu, nutno vyznačit do přihlášky) Cesta tam: Sraz v 12:15 na parkovišti mezi hypermarketem Albert a Kaufland naproti Psychiatrické nemocnice v Opavě. Děti přebírá pracovník LDT. Cesta zpět: V 10:00 v den ukončení tábora předává náš pracovník svěřené děti rodičům tamtéž.

Doprava z Prahy - cesta tam i zpět probíhá v doprovodu pověřeného pracovníka LDT RADOST. Cesta je uskutečněna vlakovým spojem EC 1003 spol. RegioJet, člena holdingu Student Agency. Sraz je v 7:15 před vstupem do nádražní haly pražského hlavního nádraží v blízkosti podniku Potrefená Husa v den odjezdu. Návrat je na téže místo v 16:00 spojem téže společnosti číslo EC 1012. Cena dopravy je za dítě 550,- v obou směrech, nutno vyznačit do přihlášky. Jednosměrná cesta je 300,- , nutno vyznačit do přihlášky. Při příjezdu vlaku do Ostravy děti pokračují svozovým autobusem do areálu tábora a naopak. Dbáme na to, aby při cestě vlakem děti cestovaly společně a pohromadě v jednom voze.

Okolí

Kružberská přehrada, Davidův mlýn – oblíbené lanové centrum, Slezská harta, zámek Hradec nad Moravicí, zámek Raduň, břidlicový důl, muzeum břidlice v Budišově na Budišovsku, zřícenina hradu Vikštejna na Podhradí, Arboretum v Novém Dvoře.

Areál tábora

Součástí areálu tábora, který se nachází v klidném prostředí údolí řeky Moravice, poblíž přehradní nádrže Kružberk jsou 3 zděné budovy, jídelna, kuchyně, pokoje, 20 dřevěných čtyřlůžkových chatek, sociální zařízení, 2 bazény, venkovní umývárny, vybavené herny, táborový rozhlas, stůl na stolní tenis, kuželky, houpačky, houpací sítě, sportovní potřeby, deskové hry, knihy apod. Nedaleko areálu tábora se nachází travnaté hřiště. V případě nepříznivého počasí možnost posezení v herně u krbu, u pohádek a filmů z DVD. Rodiče mohou zatelefonovat svému dítěti na pevnou linku. V době konání tábora je v provozu on-line web kamera.

 

Program

Na dlouhodobě předem připravený a smysluplný program /přizpůsobený věku dítěte/ klademe velký důraz. Děti jsou zařazeny do oddílů, které vedou oblíbení, zkušení a většinou z minulých let sehraní oddíloví vedoucí (často z řad budoucích pedagogů).

 

Táborem je protknuta velká táborová hra o hodnotné ceny, sportovní a společenské hry a soutěže, koupání, vycházky do přírody, celodenní autobusový výlet /okolní památky, aquapark/, jízda na konících a ponících, stezka odvahy, exkurze, karneval, diskotéky vedené DJ, soutěže, táboráky, výtvarné techniky /batikování/, společenské večery, maškarní karnevaly, superstar, Miss a Missák tábora a další alternativní program, na který dohlíží hlavní vedoucí. Naše „celotáborovky“ mají u dětí plnit zejména tyto úkoly:

 

O zdraví a bezpečnost děti dbá nepřetržitý zdravotnický dozor.

 

Cena poukazu pro 1 dítě zahrnuje

Co zabalit s sebou na tábor

Co zabalit s sebou na tábor

V případě zájmu můžete rovnou vyplnit elektronickou PŘIHLÁŠKU nebo se informovat na podrobnosti na naší EMAILOVÉ ADRESE info@rs-radost.cz. Navštivte naši internetovou FOTOGALERII z minulých let.

 

„Nenašli jste informaci, kterou jste hledali, napište nám vzkaz nebo zavolejte –KONTAKTY

RS-Radost
Zálužné 28
749 01 Vítkov
Tel.,fax: +420 602 218 623 nebo 556 315 005
E-mail: info@rs-radost.cz

Číslo bankovního spojení : 1072523040/3030 vedený u AIR - BANK 

! NEHRADIT platby a částky, nikdy dříve než budete vyzváni a kontaktování  pověřeným pracovníkem RS RADOST!